Sadece 10.250 Çalışan Anneye Verilecek Olan 650 TL Destek Başvurusu Bugün Başlıyor. Başvuru İçin Geç Kalmayın.

Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi bugün hayata geçiriliyor. SGK projeyi Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya’da uygulayacak. Projeye ön kayıtların 15 Ekim Salı günü saat 14.00’ten itibaren www.sgkkurumsalcocukbakimi.org  web sayfası üzerinden e-devlet şifresiyle yapılacak.

Projeden Faydalanabilmeniz İçin:
• Başvuru tarihi itibarıyla (ön kayıt anında) 0-60 ay aralığında (60’ıncı ay dahil) çocuk sahibi olmanız,
• Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya illerinden birinde ikamet etmeniz,
• Projeden mali destek ödemesi almak istediğiniz çocuğunuzla birlikte aynı evde ikamet etmeniz (Çocukla annenin ikametgâhı aynı olmalıdır.),
• En geç kesin kayıt tarihi itibarıyla bir işverenin yanında 4/a sigortalısı olarak tam zamanlı çalışıyor olmanız (SGK’ya devri yapılmayan banka sandıklarına tabi olanlar hariç),
• Kesin kayıt tarihi itibarıyla son bir yılda SGK’ya bildirilen kazancınızın aylık ortalamasının, brüt asgari ücretin iki katını aşmıyor olması, (2019 yılı için 5.116,80 TL)
• 0-60 ay aralığındaki çocuğunuzu Proje uygulama illerindeki Milli Eğitim Bakanlığı ya da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kreş, anaokulu veya gündüz bakımevine çalışma saatlerinize uygun olarak düzenli göndermeniz gerekmektedir.
• Projenin uygulanacağı illerde, ilk ön kayıt yapan ve şartları sağlayan aylık ortalama 10.250 anneye mali destek sağlanacaktır. İllere göre mali destekten faydalanacak kişi sayısı: İstanbul 3250, Ankara 1500, İzmir 1500, Antalya 1500, Bursa 1250, Malatya 750, Elazığ 500’dür.
Nihal DÜZGÖREN
SMMM/KGK Bağımsız Denetçi
Sorularınızı aşağıdaki grupta sorabilirsiniz.
https://www.facebook.com/groups/banamuhasebeogret/
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.